Rozhodnete-li se pořídit si umělý vánoční stromeček, doporučujeme přečíst si tento článek, který Vám může pomoci s výběrem. 

V prvé řadě bychom si měli dobře rozmyslet, jak velký stromeček chceme. Ty menší do 150 cm výšky jsou z pravidla tvořeny z jednoho kusu. 
Větší (vyšší než 150 cm) jsou skládací - skládají se z celých pater. Čím vyšší stromeček vyberete, tím větší bude mít průměr jeho spodní část a tím více místa pro něj bude potřeba. 

Jak velký stromeček vybrat

Nejvíce se prodávají stromky s výškou 180 až 220 cm. Dále pak platí že čím hustější stromek si vyberete, tím méně ozdob na něj bude třeba. Vynikne tak jeho hustota a krásná přírodní barva. Čím větší a vyšší prostor máte, tím vyšší stromek byste si měli pořídit. Upozorníme pouze, že běžná výška stropu v českých domácnostech je přibližně 250cm a k výšce stromku si vždy přidejte pár centimentrů navíc, abyste mohli nasadit horní ozdobnou hvězdu/špici. Menší stromečky (do 150 cm se pak používají špíše jako dekorativní do předsíní, na verandy, prostorná schodiště atp.

Výhody umělého stromečku

V první řadě umělým  stromkem šetříte čas v každoročním předvánočním shonu a také Vaši peněženku, neboť umělý stromek Vám vydrží několik let. Jistě také oceníte čistotu, s jakou vánoční svátky zvládnete, jelikož neopadne žádné jehličí a nevytéká smůla. Máte-li menší děti, oceníte že umělé stromečky ve většině případů nepíchají. Živý vánoční strom má sice své kouzlo, ale je potřeba vzít v potaz praktickou stránku věci. 

Většina stromečků z naší nabídky je z nehořlavého nebo samoshašivého PVC materiálu. Na trhu se však objevují i varianty, které touto výhodou nedisponují. Dejte si na to pozor, zvláště pokud jsou v domácnoti děti či zvířata. 

Nestandartní stromečky

V módě jsou nyní také zasněžené vánoční stromky nebo podobně zdobené. V naší nabídce najdete jejich zástupce v kategorii Jedle bílé ale také máme částečně zasněžené např. borovice. Najdete zde také stromečky zdobené přírodními šiškami.

 

Nezapomeňte na ozdoby

Podívejte se také na naši nabídku vánočních ozdob a světelných řetězů. Nabízíme různé barvy, délky a styly.